Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
Csókay András idegsebész szerint Imreh Domonkos főorvos elbocsátásával megindult a kormánypárti és jó szakemberek kinyírása az intézményben
Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere azonnali vizsgálatot rendelt el a Szent Margit Kórházban, miután Imreh Domonkos főorvos elbocsátását követően további hét sebész orvos távozott az intézményből. Csókay András úgy véli, megindult az 50-es évek mintájára a kormánypárti és jó szakemberek kinyírása – írja a Magyar Nemzet.
A kórház főigazgatója, Badacsonyi Szabolcs, aki 1998-tól 2010-ig volt az SZDSZ önkormányzati képviselője a III. kerületben, 2009-ben az SZDSZ elnöki posztjáért is elindult, de Retkes Attilával nem bírt el.
November 29-i döntésének következményeként azonban – miután Imreh Domonkos osztályvezetőt felmentette a további munkavégzés alól – az intézmény sebészeti és annak ügyeleti rendje gyakorlatilag összeomlott. Az akkut ügyeletet lemondták, számos műtétet pedig elhalasztottak, ezzel egyidejűleg komoly veszély fenyegeti Óbuda-Békásmegyer, illetve az agglomeráció mintegy 180 ezer fős lakosságának sürgősségi ellátását.
„Rendkívüli képességű, innovatív sebész” – mondja az elbocsátott Imreh Domonkosról Csókay, aki szerint a menesztett főorvos kitűnő vezető, hiszen amikor 2009-ben a balliberális kormány felszámolta a jól működő Szent Margit Kórházat, ő tartotta életben a sebészetet, és építette újra 2013-tól. Személye és osztálya az elmúlt években sem titkolta jobboldali keresztény irányultságát. „Megindult az 50-es évek mintájára a kormánypárti és jó szakemberek kinyírása” – fogalmazott Csókay András.
Kifejtette: sok intézményből a balliberális kórházvezetők igyekeznek eltávolítani azokat, akik keresztény és nemzeti gondolkodású orvosok, miközben fennhangon szidják a magyar egészségügyet, amelyet már régóta ők tesznek tönkre.
Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere elmondta: „az Országos Onkológiai Intézet felelős vezetőjeként huszonhat esztendőn át egyszer sem tűrtem el, hogy visszaéljenek a betegek szenvedéseivel, hogy hecceljék őket, alaptalan félelmeket gerjesszenek és felkorbácsolják a szenvedélyeket. Minden munkatársamnak, mielőtt felvettem, azt mondtam, két feltétel létezik: a szakmai és az emberi kiválóság, világnézettől függetlenül. Másnak a kórházban nincs helye. Nem lehet átpolitizálni, mert a betegség nem válogat a balliberális vagy a nemzeti érzelmű páciensek között. Miniszterként sem gondolom másként. Minden vizsgálatot igénylő ügyben, így a Margit-kórházban történtek esetében is a vizsgálatot elrendelem.”